Ana Sayfa FAWORİ BOYA Silikonlu İpek
Fawori Silikonlu İpek 15 LT
  • Fawori Silikonlu İpek 15 LT
  • Fawori Silikonlu İpek 15 LT
Fawori Silikonlu İpek 15 LT
Ürün Kodu : 011321247       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Fawori
320.00 TL   Kdv Dahil
Banka Havalesi : 313.60 TL (2 %)
Ücretsiz Kargo
Renk Seçimi Yapınız
BeyazFildişi ŞampanyaKeten BejiEkruKadife ÇiceğiZencefilIşılİğde
Gelince Haber Ver

TANIM:

Su bazlı, Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, ipeksi mat dokusunda dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

 

ÖZELLİKLER:

Fawori Silikonlu İpek, su kaldırır yapıda ve yüksek örtücülüğünün yanı sıra silinebilme özelliğine sahip bir boyadır. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur.

UYGULANACAK YÜZEYLER:

Fawori Silikonlu İpek, beton, brüt beton, sıva, MDF, betopan, tuğla, eski boyalı, cam tekstili, boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygun astarları ile kullanılır. Saten alçı, macun çekilmiş, alt yapısı tamamlanmış yüzeylerde yüksek dekoratif performansını gösterir.

UYGULAMA:

Fawori Silikonlu İpek uygulanacak yüzeyler, düzgün, sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz, gevşek tabakalardan temizlendikten sonra gerekli yüzey düzeltmeleri sonrasında uygun astar ve boya ile işlem tamamlanmalıdır. Uygulama esnasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5oC ile + 30oC arasında olmasına dikkat edilmelidir. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. İlk defa uygulanacak mineral esaslı, emiciliği çok az, tozuma yapmayan, ham sıvalı iç yüzeylerde Fawori iç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde şeffaf karakterli astarlar kullanıldığında yüzey tarafından emilemeyeceğinden, astar yüzeyde camsı bir tabaka oluşturur. Bu nedenle son kat boya yüzeye tutunamayarak yeterli kalınlığa ulaşamayacağından örtücülük problemi yaşanabilir.
-Saten alçı gibi tozuma karakterli ve emiciliği yüksek yüzeylerde Fawori Şeffaf Astarı tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde pigmentli astar kullanılırsa boyada aderans problemi yaşanabilir.
-Solvent esaslı bir yüzey üzerine su bazlı boya kullanılacaksa yüzey zımparalandıktan sonra Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Kireç ve gevşek tabakalar üzerine direkt boya uygulaması yapılmamalıdır.

İNCELTME

Temiz su ile %15-20 inceltilerek iki kat uygulama tavsiye edilir.

KURUMA SÜRESİ (20oC, HR:%65)

İlk kuruma: 15 - 30 dak. İkinci kat uygulama: 2 - 4 saat Son kuruma: 24 saat

SARFİYAT:

Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta 50 - 70 ml/m2'dir. 1 litre ile tek katta 14 - 20 m2 yer boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA:

Açılmamış ambalajında serin yerde, dondan ve direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir

AMBALAJ:

15 L, 7.5 L, 2.5 L

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.