Kategoriler
Boya
Hırdavat
Sihhi Tesisat
Para Birimi Seçimi
  • Fawori%20Optimix%20Isı%20Yalıtım%20Sıva%20Harcı%2025%20Kg
  • Fawori%20Optimix%20Isı%20Yalıtım%20Sıva%20Harcı%2025%20Kg
Fawori Optimix Isı Yalıtım Sıva Harcı 25 Kg
Ürün Kodu : fwr 0004         Yorumlar (2)        Yorum Ekle
Marka :  Fawori
162.00 TL   Kdv Dahil
Banka Havalesi : 158.76 TL (2 %)
Aynı Gün Kargo Edilir

Fawori Optimix Isı Yalıtım Sıva harcı 25 Kg

Tanım

Optimix Isı Yalıtım Sıva Harcı, iç ve dış mekanlarda polistren esaslı ve taşyünü levhalar gibi ısı ve ses yalıtım malzemelerinin üzerine perdah sıvası yapılmasında kullanılan, file uygulamasıyla yüzeyin mukavemetini arttıran, çimento esaslı bir sıvadır.

Özellikler

-Polistren esaslı ve taşyünü levhalara güçlü bir tutunma sağlar.
-İçerdiği optimum polimer oranı ile ideal darbe dayanımı ve tutunma performansı sağlar.
-Yapısında bulunan katkılar sayesinde sıcaklık farklılıklarından doğan gerilmeleri ve titreşimleri absorbe eder, çatlama riskini en aza indirir.
-Su itici performansa sahiptir.
-Su buharı geçirgenliğine sahiptir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapışma Mukavemeti (Polistren levha yüzeyine) : > 0,08 N/mm EN 13494
Yangına tepki sınıfı : A1
Renk

Gri Yüzey Hazırlama

Yüzey düzgün, temiz, kuru, sağlam, kendini taşıyabilecek yapıda olmalıdır.

Harcın Hazırlanışı

Optimix Isı Yalıtım Sıva Harcı temiz ve soğuk su içerisine yavaş yavaş ilave edilerek karışım topaksız hale gelene kadar düşük hızlı bir karıştırıcı ile yaklaşık 10 dakika karıştırılır. Gerekli su miktarı hava şartlarına göre ayarlanmalıdır. Karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve tekrar karıştırılır. Eğer gerekli ise karışımın kıvamı su katılarak tekrar ayarlanır. Hazırlanan karışım hava şartlarına da bağlı olarak 2-2,5 saat içerisinde tüketilmelidir. Sertleşmiş malzemeye su ilave edilerek kullanılmamalıdır.

Uygulama

Yapıştırma işlemi bitmiş polistren esaslı ve taşyünü levhalar gibi ısı ve ses yalıtım malzemeleri en az 24 saat sonra dübeller ile sabitlenir. Önce profiller, başta yapı köşeleri ve pencere, kapı gibi boşlukların köşeleri ile fugalar olmak üzere, uygun yerlere monte edilir. Optimix Isı Yalıtım Sıva Harcı 10x10 mm’lik taraklı çelik mala ile 4 mm kalınlığında ısı yalıtım levhalarının üzerine uygulanır. Alkali dayanımlı donatı filesi (160 gr/m2) 10 cm üst üste bindirilerek mala ile sıva kurumadan dış cepheye yakın olacak şekilde 1-1,5 mm bastırılır ve sıva yüzeyi düzeltilir. Pencere ve kapı köşeleri çapraz donatı filesi ile takviye edilir.
Uygulama veya kuruma esnasında çevre sıcaklığı ve yüzey sıcaklığı en az +5 °C, en çok +30 °C arasında olmalıdır. Direk güneş ışığı alan yerlerde, yağmurda ve kuvvetli rüzgarda uygulama yapılmamalıdır. Ürün prizini alana kadar dondan korunmalıdır. Yapılan uygulama tam kuruma süresi tamamlanıncaya kadar yağmur veya çeşitli sebeplere bağlı ıslanmaya karşı korunmalıdır. Ancak çevre ve yüzey sıcaklığının +25 °C’nin üzerine çıkması durumunda ani su kaybını önlemek ve sıvanın sağlıklı priz almasını sağlamak için yüzey belirli aralıklarla spreyleme yöntemi ile (tazyiksiz su ile) nemlendirilmelidir. Kullanılan aletler uygulamadan hemen sonra su ile temizlenir. Optimix Isı Yalıtım Sıva Harcı uygulamasından sonra yüzey aşırı çiğ, nem ve yağış almadan kaplanmalıdır.

Karışım

5.0
Toplam 2 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Mehmet
böyle bir şey yok..İkisi de Filli boyanın markası ve garantili ürünler
Yunus gül
Ben 150 M2 favoriden isıyakıtim malzemeleri aldım .bazı çevreler favorinin köpügunü iyi olduğunu fakat yapışdırıcı ve sıvalarinın catlama yapdıgını söylüyorlar bu doğrumu bilgisi olan yazddı lütfen
Sizde yorum yapın
Kargoya Veriliş
Aynı Gün Kargo Edilir
Kargo Firması
Yurtiçi Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
Hatay
Teslimat Detayları

Saat 16:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir.

DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ LÜTFEN DİKKAT !

1-Kargo teslimi esnasında ürünün kutusunu lütfen kargocuların huzurunda onlarla birlikte açın .

2-Kargo teslimat kuryelerinin talebiniz durumunda sizi beklemek ve ürünü sizinle birlikte açmak zorunda olduklarını lütfen unutmayınız..

3-Üründe herhangi bir hasar, kırık,çatlak vs.tespit etmeniz durumunda Hasar Tesbit Tutanağı Tutturun ve Ürünü Teslim Almayın. Kargo teslimat belgesini imzalamayın…

4-Ayrıca bizimle telefon irtibatına geçerek tarafımıza ACİL ŞEKİLDE bilgi vermenizi rica ederiz.

5-Hasar Tespit Tutanağı Olmayan (İade ve Değişimler) Kargolar Tarafımızca Kabul Edilmeyecektir

Not:Kargocular çeşitli bahanelerle kutuyu açmanızı beklememek isteyecek ve oldu bittiye getirmek isteyeceklerdir. Lütfen kendilerine gerekli ikazda bulunun ve ürünü onlarla beraber açmadan Teslim almayın..


İade/İptal Detayları
Ürün Orijinal ambalajı açılmamışsa,Hasar görmemiş ise ve kişiye özel renk,özel hizmet,özel sipariş,özel tedarik yapılmamışsa geri iade alınabilir.
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.